Asset Publisher Asset Publisher

#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Nadleśnictwo Białogard w 2018 roku posadziło ponad milon sadzonek na powierzchni 120,67 ha, a w 2019 blisko 2 miliony na powierzchni 213,72 ha.

Lasów w Polsce przybywa, zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju, mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek.

Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibie Nadleśnictwa Białogard od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów.

Na akcję zapewniamy 250 sztuk sadzonek (jawora, dęba i sosny zwyczajnej).

http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/sadzimy-las-z-prezydentem-andrzejem-duda