Asset Publisher Asset Publisher

Lasy Państwowe. Zapraszamy !!!

W ramach obchodów 90-lecia Lasów Państwowych w dniach 13-14 oraz 16-17 czerwca 2014r. Nadleśnictwo Białogard organizuje „Dni Otwarte” na Wyłuszczarni Nasion oraz Stacji Nasiennictwa Leśnego. W tych dniach podczas zwiedzania, będzie można zapoznać się z procesem wyłuszczenia nasion, sposobami oceny oraz długo- i krótkookresowym procesem przechowywania nasion.

Ponadto odbędą się:

  •   W dniach 13-14 czerwca wystawa owadów Pana Damiana Zawadzkiego – miłośnika owadów, który opowie o swojej niezwykłej pasji i zaprezentuje bogatą kolekcję owadów z całego świata.
  •   Wystawa fotograficzna pt. "Życie obszarów leśnych" – będą Państwo mieli okazję obejrzeć zdjęcia wykonane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu białogardzkiego. Przedstawiają one życie małych i dużych mieszkańców naszych lasów.
  •   Marsz na orientację, organizowany w plenerze przy Wyłuszczarni Nasion, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białogardzie – zgodnie z hasłem przewodnim: „Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy. Ruszaj w las gdy masz wolny czas". Każdy uczestnik otrzyma mapkę z naniesionymi 10 punktami kontrolnymi, które trzeba będzie odszukać w terenie. Zdobycie punktu nastąpi po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie z zakresu: leśnictwa, higieny zdrowia i pożarnictwa. Praca z mapą połączona z ruchem na świeżym powietrzu, emocje związane ze zdobywaniem punktów przyniosą Państwu zapewne dużo wrażeń.
  •   „Dniom otwartym" towarzyszyć będzie tematyka ochrony przeciwpożarowej lasów.  W tej części współpracujemy ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej   w Białogardzie. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania z bliska ciężkiej pracy strażaków, jak również możliwość zapoznania się z budową i obsługą sprzętu pożarniczego.

            Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w dniach 13-14 oraz 16-17 czerwca 2014r. w godzinach od 900 do 1400. Zorganizowane grupy prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Katarzyną Stypułą, tel. 606 124 397.